Breaking

Πέμπτη, 3 Ιουνίου 2021

Εμβολιασμοί στους μαθητές;;; Η εικόνα σοκάρει τον πλανήτη

Οι «ειδικοί» της Ελλάδας απτόητοι…

Ένα αγόρι στην Πενσυλβανία των ΗΠΑ υπέστη ανεπιθύμητη παρενέργεια μετά από εμβόλιο Covi, η οποία του προκάλεσε δυσκολία ακόμα και στην αναπνοή, την ώρα που το CDC (Κέντρο Ελέγχου και Πρόληψης Νοσημάτων των ΗΠΑ) αποκαλύπτει ότι ερευνά πάνω από δώδεκα παρόμοιες αναφορές.

Ο νεαρός από το Γυμνάσιο της Φιλαδέλφειας, Alex Franks, 17 ετών, είπε ότι ένιωσε έντονο πόνο στο στήθος του ημέρες μετά την δεύτερη δόση του εμβολίου Pfizer.

«Ήταν τα μεσάνυχτα. Περπατούσα στον επάνω όροφο από το υπόγειο, όταν ένιωσα ένα ξαφνικό σφίξιμο στο στήθος μου», δήλωσε ο Φρανκς στο WPXI την περασμένη εβδομάδα.

Αφού νοσηλεύτηκε, οι γιατροί ανακάλυψαν φλεγμονή στην καρδιά του Φρανκς, μια κατάσταση γνωστή ως μυοκαρδίτιδα.

«Είπαν ότι σχετίζεται με το εμβόλιο;» ένας δημοσιογράφος ρώτησε τον Φρανκς.

«Δεν δεσμεύτηκαν σε αυτό», απάντησε. «Αλλά δεν το απέκλεισαν».

Το CDC αναφέρει ότι επί του παρόντος ερευνά πάνω από δώδεκα περιπτώσεις παιδιών που έχουν υποστεί καρδιακή φλεγμονή μετά την λήψη είτε του εμβολίου Pfizer είτε εκείνου της Moderna Covid.

Δείτε το βίντεο με τις συγκλονιστικές στιγμές του νεαρού, ο οποίος δεν είχε αντιμετωπίσει ποτέ πριν προβλήματα υγείας:

Στην Ελλάδα, οι «ειδικοί» επιμένουν να εμβολιαστούν τα παιδιά (ΕΔΩ), παρότι η επικεφαλής της Επιτροπής Εμβολιασμών, Μαρία Θεοδωρίδου, έχει δηλώσει πως ο εμβολιασμός παιδιών σε σχολεία δεν θα είναι υποχρεωτικός, καθώς οι όποιες πιθανές παρενέργειες είναι αδύνατον να ερευνηθούν (ΕΔΩ).. Και δεν υπάρχει μόνο το ενδεχόμενο βραχυπρόθεσμων παρενεργειών αλλά και μακροπρόθεσμων, δηλαδή μετά από χρόνια.

el.gr

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου