![](https://korinthostv.gr/wp-content/uploads/2024/05/439726409_811707644233284_8781660111053938816_n-1024x576.jpg)
Όπως κάθε χρόνο έτσι κι’ εφέτος, την Μεγάλη Τετάρτη, 1 Μαΐου 2024,και ώρα 12η μεσημβρινή, ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης μας κ. Διονύσιος, μαζί με όλους τους Ιερείς της πόλεως Κορίνθου, τέλεσε το Ιερό Μυστήριο του Αγίου Ευχελαίου στο Γενικό Νοσοκομείο Κορίνθου, μετά το τέλος του οποίου οι Ιερείς έχρισαν «εις ίασιν ψυχής και σώματος» με το Άγιο Έλαιο όλους τους νοσηλευόμενους, τους παρισταμένους συνοδούς τους, καθώς και το Διοικητικό, Ιατρικό, Νοσηλευτικό και λοιπό προσωπικό του Ιδρύματος.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiZs_JyZiZaFSO1FYOFn4JCwporw9A4AWMf3_VTGIehU1-3Gh9eEpK7eoUNp6DoDRc91AJQkdIgWDcKoVWd-CFT5PPzDq4GrPPm4JM-wp3Z85W7AuQwZQ5nCom2Oyj9G8tsJbzSzyuvscy2cbthZ4y6XfJq-FSi9JStaEokCPX3C2cseS98up-P36cG2Wk/s320/439352845_855180009740469_4224923509859497353_n.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjCPj6JsORB03V4o734P8IAV2GgW0rUT490ruFlgvGKW2hiEI8UxhvkiRnMM6XaZ-pBPsiqWs1xjc4vqkW-akhCBnM2lt4XrCwaFyeYmD5FE8p19geSrIrAmglQQqNH6FuQ9fQCv7Y2vSRBGrmfCYjwcbgkggjhiV16XTMF_baEaVB9zH6EpCT3BklIGV8/s320/439482313_931372752068329_2983100814804073954_n.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiVxDN8QwOTn_zuWyuz0SgKuBOD12bngWho02hHReFgIYdS14PxjUxUV2fYKDBpOTvaKPTxU9tTt41-G5Za0gxZNLLktWI8fDR16OLD5disoojNXycrpzIwTZCQcYDEyaaNo9pBgtSRJL1jc_GXudfNPNtNPperOrmhW3kMI8sjTLI4p9ZICu_67JrjD6k/s320/439726409_811707644233284_8781660111053938816_n.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjTNvTk695n2cgGMc2m1QBE0WektZuaCjIOIUlSjr015IeT_wlvZAlpfmQTLtHEDBs0hO91ohVbQzVo21Mn8QZshLvp2YrZ0QGYDJ5q3ezu4F3nxg7eWh_YvP8BE_9KhuTzmC2ZCx7OzpcVkKaBFCN5ZFdWQY-wS6kESJonraRZs558_vF_Zw47w3oaZBU/s320/439374857_765112558935057_132096016146612296_n.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgfWRjaAgmJWAMcJejwkO904_Av01QauSw0H2OzYO4w3TpGjgeBeTNsoKeoQ1XkHgD-KdmOqGHPLCcbsiUoREzn5XCpZpJUCBZEC8p2B8gh8JcOBHbsmxD5dWXXMoSTozrfb0zqI8-BklDDW0Eu4QES9kAdGrSLutJjU25GMVShi9DvjoZy0bHTTclX_b0/s320/439432691_968125271503691_8188673765861155005_n.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEipkg18FITBJyF8h0SIdwL0ZPd8qpFDrrvucA7xDcUfBPzmQzN-OG1o8SlOIlQRuEbJt9CnGeC3QavYDhzm70ok10OwG9z2G7yWIQWD0UKUhx-1QyzAUIgD5I4OjQKss1544eXgx25sZbsENl0wtaxmn2KJSKv6yi7XyFecmdwenxvdxqU_j4reGj_b0eg/s320/439755775_414948121313609_5883418005896089546_n.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiIo4fwj0Mp_tGTN89Zv9Quna1BX6agNC7rTNCV3S8TRwTRUGf7Web612WTy2ai67rtsYyojyEMUczbAygBr0kEZU4dW99cSkkf2EJcbcH_402RuO6ZGKIMqUX8qgPFMipuW4tIJdS8j8lKvK9oEyfNz2sjp-kCsmSqbWLbwwrzK-iQJqhszQ0t9tbT9wg/s320/439442156_963250081730335_4809184210389692463_n.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjYP8Ch9YkcvlwscO6XympM19YXYfbfQlbIEL30smuCNyKXaPwIA8SCoZbu4f2EO6BiqqVFqbsodhZHz12QFGYmlryNC3onOT_u9nPPt1Xv72O7VTYI0_XNVGiXB4pnvV0st6wz68UhQLnu2yZU-U4IBIe12ZqsFDWRippPjRel6jVIecVvez7qXkq-_Fc/s320/439953204_1535247083701645_4198062165152805002_n.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgA8rWLeH7cH8ZTxPIZZGtyH5yWb_pOKJD4ASUpbiLzlY5l81Qm-i7Db4KxPy28hXKInVpnXZGycH9dFfz25MFginqg4yp4iPMFf3BeOo0Udpr3iQ10qIb1HSkHTsBoAlmIDyyOOAu9Ekne0pkM3aBtRBwRGPXpVNTZxLkKJn7QasVvLl8v4vqVF9w4SeY/s320/439446907_753052960141961_234930832806671028_n.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj7IXC9LgL3pGhm9UehVUtmCwr2F2gBIgGfhrEWx2jVESnigjvL3h_C75qAE6rTTa_Wct72t_pysiVCLi-dgdZ5bCRiCvRXuL3Rr1UyRErzcsqeWASX7WI0i3VXmREt1TBMNGUkfYzDrVN6j3s6EHo2snZDV8QOp-ycj2DgQs8ZW8MG1Fm9BpmjayQGN0Y/s320/439959760_387696914252667_2915647183461326756_n.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiOLjV79pZtf0Tx_716inUmKRJLZJ5DHKJYxP0MGKE7vYMQ0-M32IngQacyfDJPDoh8p-wp3xvYigI_vQfXc_acMgUsfOH-Yp_9SFWm2ukbf0I8TBqB8VTJkdZ15Q1euyZHRW1YpZGI0EqLeFUlLnIXjDxF37zmNIfAH_dkSVUeV7EROYlf5daCCo0Qay4/s320/439374849_2134216156952651_2816593539150201601_n.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh46m_5blCzHQ-Ur2x7SRiRdN7B-93SRVxDwOOh_4KtzwE7NmfVGFXtashp1KNhHZS1DeSlqs5h0tZM_HYDSFM1IiVR3Nqh2HvBUo4h8W8IwIiMhZGJj0S7ZqfulTJai-bAlgTS6LZF1tl6PtPaaRABvixQHkiYnFc5514YV7qTGqGg86_VVLu7CBR01Sg/s320/439402435_979082487116213_1271195869471999494_n.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg7cfRdeJqjjhR710zcSmVGp8ep0wEq7v2MU1ZY5MG8eiXk9uZ42JN1XxvbluJsQPcbKIhq2hN_fLsN5Z4xWfK-zJdQ9YX_LfZ3dFRHlWKJsF82wJaQYbqRIqVO09s4rfJMGmD5dCoxJX4Xs43Z-gVPYUPOBucgZWy09TTbSiYxIbeMMGmd4JRBQKOcVaU/s320/439402443_1207508520219192_7905618860708197784_n.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjg7Uihnoho0EkhfW9KxRGzMwwEMhWnusjcaYC3c6P24Mv9otv10QS512vAbCj96bEEGo4EkTAtKc8UXGpXqh8ypeMcBHS6n1VAu1tN3txEvwhvVd9Mw0mcSXxcpPJwgycf3CccpVzC_nPrp64IP1d_MR5ynKZrTsiebhVMIyXS6HkHV9j0n1IUmDq8OSo/s320/439407162_1158229378642730_5589226845434676036_n.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgQA-ZaXVs9-1mPb7GRrgKqWJYUnH93EFNjSsBwAKbPIYeG59Fnov4J2oHhd6CAcDs2t6bzNt4KUSePr214T1juCmjZYh7MKB3-cBk5xKHS1UAsJizD8gBKlUsJ2LVl9xSG9R9rxP2V7LjI4_FwwiY0-OvibRzyeXFtzWOMrC4w7bSaFmeA0w1Eyju0EuE/s320/439417199_807768874577889_351708950692401889_n.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgEgJIuSNiVPkCKqE3YCDKzW35tFZSpD0FZO-EWa6exE0begc9nO7ejJIsCe5MvWwlR4bbAHA8tb3eSA4yyARcyxQj5Y-YRJtiXtX_tIC0QHLoesPlhE4IDaFI6nS6-6WOfqRCOAqq54XCgnj9nwr4kO6ZjqjETOL00qKJkrPUkWNchZsHGPtCv8V_nuxg/s320/439422164_1148110713047040_365483733920369827_n.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg7mByrYKxfegs2MEbjJOXEtX7gCJ1NlDOmgTSHbaZ3poR6C9_pNLK-WhBBY5XW9nVrGTkOiTgCVWWnShjyUAwJhFrwCI8YN0eWZIPyPsHuVU2rfNNdJc7UEfJVuYG4vjCv92unsG4TcpuDlv9uTKKBcCXM99oduDO7eI_OaDb_sBEk8Nnk2_bZBTLlesM/s320/439611354_953963589569876_5072279808093762670_n.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh-wrDrdeQRagXV_SBEJvhpU8WGVAeGtnZENwxiYj71PjAWddnb5If4xKM0wZgJnNOkLI2vJu6ZtOD47Hl7jG8GeR444H_q3UsT5NRHRXekxXBAKkt2-8NYTGoGlNDWPbOzBy5ik69DH8QO8HRFozxRRpoHYE8Mw9sUN69o0bFBgFtLmBYmAE6lBG-zBAQ/s320/439695958_303503306124576_6304721000723624127_n.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjKEErvIqDl65eJiUD3NbDgBTUXfjwWgp1avd-E0cXrTttTuCjalYt9tLuNKUz4WTP75PwF1s7J3e9xnf7j1RPvvjSSrWaS5PAt3-AktcM8AUTJjSVKDbiKQ7tPWkABnPP7mTXbr2xrMuUN1AqcS2bQJKtYXGHC2ieq4AV8L4nrw2c1al3agPFgcIMLH10/s320/439780413_1571892246741763_814963197407431569_n.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhN5wSWUPgdIT_LrhvFFr5W93Hg4o4_ou9rNtt3nIpZqRrstCEX8Qabn4vPmlgRzq5Fxo2v-z7xWok3OPATUOm2uPAhT0yO-pOEhpJKLPpfcG37NfoGrNXpFdyDrdOw_aNhfsB__FpXcqMia30P1Clj9bRCvoopRtegCSt17Bx2dr4wlBoBCH7xV4gb42E/s320/439901465_1146229280058848_9126327182491914486_n.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj48Y2A0oOpxjDHGmW70CfMs_Qyzwxrpvjf7bMELtMBEZJ45nGfOBu9ytl4x90_QCkY2Nel5qJyrqgYnaZw91esnPVMk1VQqyuQ0R3qrdPX8Jo8rHGnrhueylMbQt71-03Ji8PcqHYC4111skDmqeIx_UQ8IdUdC_4Rfk3_vMptBWDSoUC9qBwekOQ1ZDo/s320/439928468_1379116069467081_3932216000142476706_n.jpg)
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου